Uzdot jautājumu
noteikumiem
Nosūtīt jautājumu
Uzdot jautājumu
+371 29807045
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī

Noderīga informācija

Bronhu-plaušu sistēmas saslimšanas

30. decembris, 2021

Starpsezonu laikā palielinās bronhopulmonārās sistēmas saslimšanas, kas izraisa pleiras, plaušu un bronhu kustības ierobežojumus. Saaukstēšanās dēļ ir iespējama ne tikai elpošanas, bet arī gremošanas un sirds-asinsrites sistēmu komplikācijas.

Pateicoties spiediena atšķirībai ķermeņa krūšu un vēdera dobumos, darbojas orgānu suspensijas sistēma. Ja spiediens krūšu dobumā mainās, tad gremošanas sistēmas orgānus var pārmērīgi pavilkt uz augšu - tādējādi attīstās reflukss. Īpaši jutīgi ir pacienti, kas uztur mazkustīgu dzīvesveidu, kam nav regulāras fiziskās aktivitātes, kā arī cilvēki ar kaitīgiem ieradumiem.

Elpošanas procesa uzlabošana ir ļoti svarīga, jo gala rezultāts ir krūšu iekšējo orgānu vitalitātes un kustības atjaunošana. Ārstnieciskās tehnikas neatjaunos orgānu sākotnējo stāvoklī (piemēram, fibroze vai saaugumi), bet kopējā funkcija uzlabosies, tiks kompensēts lokālais audu deficīts. Elpošanas vingrinājumi, drenāžas un mīksto audu tehnikas, kā arī izometriskās relaksācijas metožu paņēmieni stimulē arī imūnsistēmu, jo īpaši aizkrūts dziedzeri.

Tatjana Servute - saruna par bronhu-plaušu sistēmu rudens-ziemas periodā, kad mēs bieži saslimstam.

Kā arī iesakām bērnu medicīniskās apskates pēc elpošanas ceļu slimībām, jo pirmās slimības, kas inficē mūsu bērnus, ir slimības, kas izplatās ar gaisa-pielinu pārnešanas mehānisma palīdzību. Ārstējot slimības agrīnā vecumā, Jūs palīdzat saviem bērniem izvairīties no pleiro-plaušu slimību komplikācijām, kas var ievērojami ietekmēt viņu turpmāko dzīvi.

Krūškurvja, tā kustību un funkciju traucējumi sekmē arī nepareizās stājas un skoliozes attīstīšanos, tāpēc mēs iesakām savlaicīgi konsultēties ar ārstu. Fizioterapijas kabineta "VALE" sertificētie speciālisti pieņem pacientus Rīgā un Daugavpilī. Pieteikšanās pa tālruni: 29807045.

Iepriekšējais raksts: «Diafragmālā elpošana»

Kopīgot: