Uzdot jautājumu
noteikumiem
Nosūtīt jautājumu
Uzdot jautājumu
+371 29807045
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī

Noderīga informācija

Kas ir lietišķā kinezioloģija?

31. oktobris, 2014

Lietišķā kinezioloģija (LK) – strukturālo, ķīmisko un mentālo veselības aspektu novērtēšanas sistēma, izmantojot muskuļu testēšanu un citas standarta diagnostikas metodes. Ārsts, izmantojot LK metodi, konstatē nesabalansētu muskuli un nosaka, kāpēc šis muskulis nedarbojas pareizi.

Ārsts veic vispiemērotāko ārstēšanu, kas atjauno pacienta muskuļu līdzsvaru.

Ārstēšana var iekļaut locītavu specifisku manipulāciju vai mobilizēšanu, dažādas miofasciālās terapijas, kraniālās tehnikas, iedarbību uz meridiāniem un akupunktūras punktiem, klīnisko nutricioloģiju, apkārtējās vides negatīvo faktoru novērtēšanu un dažādas reflektorās procedūras.

LK izmanto jēdzienu “Veselības triāde”. Tajā ietverti ķīmiskie, mentālie un struktūras faktori, kas līdzsvaro galvenās veselības kategorijas. Veselības triāde ir interaktīva, savstarpēji saistīta, to ir vispusīgi jānovērtē, ņemot vērā iemeslu, kas izraisījis problēmu. Problēma vienā no Triādes blokiem var iedarboties uz citiem tās blokiem. Piemēram, ķīmiskā līdzsvara traucējumi var izraisīt mentālos simptomus. LK ļauj ārstam novērtēt Triādes līdzsvaru un uzreiz iedarboties uz bloku vai blokiem, kas zaudējuši līdzsvaru.

LK procedūras attīstās un uzlabojas, pateicoties LK starptautiskās koledžas standartu komisijai. Šīs procedūras ņemtas no daudzām disciplīnām, ieskaitot hiropraktiku, osteopātiju, vispārējo medicīnu, stomatoloģiju, akupunktūru, bioķīmiju, psiholoģiju, homeopātiju, naturopātiju un daudzas citas nozares.

Šīs profesijas speciālisti savās zināšanās daļās, izmantojot publikācijas un LK starptautiskās koledžas konferences (ICAK).
Ārsts pacienta izmeklēšanas laikā, izmantojot LK, ienes standartdiagnostikā  jaunu dimensiju.

Kopsavilkums, LK:

  • Diagnostiskā sistēma, kas izmanto manuālo muskuļu testēšanu, paplašinot parastās diagnostikas iespējas;
  • Pamatlicējs un attīstītājs - hiropraktiķis Džordžs Gudharts;
  • Procedūras uzlaboja SLKK biedri;
  • Šī ir pēcdiploma izglītības specialitāte.
Kopīgot: