Uzdot jautājumu
noteikumiem
Nosūtīt jautājumu
Uzdot jautājumu
+371 29807045
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī
Fizioterapijas kabinets VALE - Rehabilitācija Rīgā un Daugavpilī

Proprioceptīvā neiromuskulārā fascilitācija (PNF)

Kustību apjoma veicināšana un mīksto audu iestiepšana, stabilitātes uzlabošana, muskuļu kontrakcijas un spēka stimulēšana, pareizās gaitas un funkcionālas neatkarības veicināšana

Proprioceptīvā neiromuskulārā fascilitācija (PNF): metode, kas pamatojas uz nervu – muskuļu sistēmas fascilitāciju, kuras pamatā ir funkcionālas diagonālas kustības trīs plaknēs.

Metode ir attīstījusies ASV 20. gadsimta 40-jos gados – to dibināja Dr. Herman Kabat un fizioterapeite un medmāsa Maggie Knott. Sākotnēji PNF metode tika izmantota neiroloģisko bojājumu ārstēšana, bet pakāpeniski to sāka pielietot arī ortopēdiskajiem pacientiem, ka arī pacientiem pēc traumām (piem., saišu vai cīpslu bojājumiem).

Metodes tehnikās tiek izmantots manuāls kontakts. Caur kustību paternu dažādību tiek kairināti proprioreceptori, kas saņem informāciju par kustību-balsta aparāta darbībām. Terapijas rezultātā kustību izpilde tiek atvieglota vai tiek izraisītas kustības, kas pirms tam nebija iespējamas.

Izmantoto tehniku mērķis var būt gan kustību apjoma veicināšana un mīksto audu iestiepšana, gan stabilitātes uzlabošana, muskuļu kontrakcijas un spēka stimulēšana, kā arī pareizās gaitas un funkcionālas neatkarības veicināšana.

Speciālisti, kas piedāvā doto pakalpojumu

Kopīgot: